Antik Roma Hamamı

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10611
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Antik Roma Hamamı

Mesaj gönderen HayatAğacı » 10 Tem 2010, 20:13

Banyolar

hamam (kaplıcalar) tipik bir Roma yapılardır. kamu kuruluşları , onlar İmparatorluğu zamanında Roma hem de illerde görünmesi gibi. Onlar sadece kişisel temizlik için değil, aynı zamanda dinlenme ve çeşitli sosyal etkinlikler için hizmet vermiştir. Mimari form şehir şehir arasında değişmekteydi. Viminacium bir hamam değil sadece lüks ayırt ancak mimari tasarımı ile . sırasında da kullanılıyor ( 1 - 4 yy ) mümkün onların inşaat bireysel aşamaları iz yapar kaldı uzun süre . arkeolojik keşifler ki beş conchs , dördü sözde idi göstermiştir tepidaria (Sıcak oda) ve beşinci biri oldu frigidarium ( soğuk oda ). hamam inşaatı çeşitli aşamaları kanıtlar hypokaust , seviyesine korunmuştur. fresk resimler kalıntıları kuruluş lüks kanıtlamaktadır. kısa tuğla inşa sütun üzerine dinlenmiş önceki hamamlar, zemini , bir mozaik ile kaplı idi. kandil sayıda tesiste bulunan bu hamam da gece kullanılmıştır gösterir.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“Sanatsal Yapılar” sayfasına dön