çesme

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

çesme

Mesaj gönderen resumat » 03 Mar 2012, 11:48

kabartmalı çesme suslemereri en eskı hangı tarıhlerde baslamıstır ve hangı uygarlıklarda cok raslanılmıstır bılgısı olan var mı ? saygılar

Ben bir kişiyim. Ama gene de biriyim. Her şeyi yapamam ama gene de bir şeyler yapabilirim. O yapabileceğim bir şeyleri yapmayı asla reddetmem

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: çesme

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 Mar 2012, 12:22

S.A,
en eskisini bilemeyeceğim... çok çok eskilerde, benim bildiğim, hititler de kullanıştır, lidyalılarda kullanımışlardır... bunlar kunlandıklarına göre sonraki milletlerde elbet kullanmışlardır diyeceğim... roma lıların kullandıkları gibi... İslam devri ile çok çok daha yaygın hale gelmiştir... saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen resumat » 03 Mar 2012, 14:15

kırılan parca 8 sene fılan olmus kırarlarken bızımkıler yakalıyo ama ellerınden kacırıyolar
ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
Ben bir kişiyim. Ama gene de biriyim. Her şeyi yapamam ama gene de bir şeyler yapabilirim. O yapabileceğim bir şeyleri yapmayı asla reddetmem

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 Mar 2012, 16:08

S.A,
çeşme güzelmiş demekten başka birşey diyemeyeceğim... ;)
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

resumat
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen resumat » 03 Mar 2012, 16:13

tesekkur yınede illa yorum olcak degılya su kanalları dıye bı konu actım incelersen sevınırım

“Sanatsal Yapılar” sayfasına dön