Kale Duvarındaki çizim

Define ve Define Dışı Etik Olan Her Türlü Konuların Paylaşıldığı Bölüm
Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Kale Duvarındaki çizim

Mesaj gönderen Wwlad17 » 01 Eki 2018, 10:13

Selam arkadaşlar tek foto için kusura bakmayın arkadaşım sadece bunu gönderdi fotoğraf kradeniz bölgesinde çok yükselte bulunan kale duvarında uçurum tarafındaymış kaleyi yapanın imzasımıdır kalenin yapılış tarihimidir yoksa sonradan yapılma birşeymidir yoksa devşirme taş olup tesadüfimidir bilgilerimize sunulur.Resim

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Kale Duvarındaki çizim

Mesaj gönderen Wwlad17 » 01 Eki 2018, 10:20

Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 Eki 2018, 08:24

sa arapça 81661 yazmakta, kaleyi yapanın imzası filan olamaz, imza atacak usta taşa künyesini güzelce işler, yakın dönem yapılmış gibi durmakta bir anlam çıkartamadım.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Wwlad17 » 02 Eki 2018, 09:22

Teşekkürler abi ben siteyi tanıttım kendisine kendi üye olmasını birinci ağızdan anlatmasını, gördüklerini fotolarını o zaman ustaların tümden değerlendieceklerini söyledim

Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen juba » 08 Eki 2018, 15:11

Selamlar yazı tam bir çoban işine benzemekte bi anlam yüklenmemesi kanısındayım
Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Wwlad17 » 10 Eki 2018, 02:11

Herkese selam arkadaşlar. Teşekkürler juba usta Ben de umut tacirlerinin yaptığı kanaatindeyim arkadaşa söyledim hayatağacı ustanın yorumunu.siteye üye olup kendisi gördüğünü anlatsın istedim ama gelmedi hala daha.geçende görüştğğümde 2 km çizimdeki karekterler yönünde kalenin altın dolu mahseni var demişler inanmış dedim seni dolandıracaklar kanma kaleleri araştır mahsenler nasıl yapılır oku gir sitemize istediğin bilgiye ulaş dedim ama muhtemelen bana inanmayacak ya dolandırılacak yada emeği boşa gidecek gidwn sadece emek olsa

“SERBEST KÜRSÜ” sayfasına dön