Sahte olabilirmi

Antik Sikkelerin Paylaşıldığı Bölüm
Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Sahte olabilirmi

Mesaj gönderen Wwlad17 » 31 Oca 2018, 13:08

Resim

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Sahte olabilirmi

Mesaj gönderen Wwlad17 » 31 Oca 2018, 13:09

Resim

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Sahte olabilirmi

Mesaj gönderen Wwlad17 » 31 Oca 2018, 13:19

Slm arkadaşlar herkese iyi günler para Renk ve kondüsyon açısından bana sahte gibi geldi topraktan çıktığı söylendi ama inanmadım hiç bir korozyon yok gerçek olma ihtimali var mıdır gerçek ise ne kadar eder birde paranın kime ait olduğu hususunda tereddütüm var kral figürü oturmuyor topraktan çıktığını arkadaşım iddia etmekteyse de Sahte olduğunu düşünmekteyim eğer gerçek ise müzeye yönlendireceğim hepinize iyi günler

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Sahte olabilirmi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 02 Şub 2018, 09:03

Aleykum Selam kardeş, İskender drahmi sikkesi, para net değil ama arka yüz orjinal durmuyor, kesin kanıya varmak için az daha yakın ve net resimlerinin olması lazım.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Wwlad17
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Sahte olabilirmi

Mesaj gönderen Wwlad17 » 02 Şub 2018, 11:47

Teşekkürler abi arkafaşın yanınangittim oda ben sahte olduğu kanaatindeyim deyince iade etmiş. galiba bir dılandırıcılık işi gibi geldi bana yok biz bunu 500 dolara satıyoruz seni sevdik sende ekmek ye 300 dolara sana verelim 10 tane var sonradan 100 e falan çıkmış. Mide bulandırıcı cinsten bir durum olunca dolandırılırsın dikkat et kimse kimseye durup dururken iyilik yapmaz deyince vazgeçmiş gelenleri örnek parayı verip kovmuş siZi şikayet ederim deyince bidahada arkadaşı aramamışlar sitede bulunan arkadaşlarında dikkat etmesi için konuyu uzun tuttum dolandırıcılar iş başında herdaim dikkat etmemiz ve çevremizde ki arkadaşlarıda sürekli uyarmamız lazım diye düşünmekteyim herkese hayırlı cumalar

“SİKKE KATALOĞU” sayfasına dön