sunak yeri ve mezara gidiş

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

sunak yeri ve mezara gidiş

Mesajgönderen malianna » 19 Ağu 2011, 17:10

s.a. ustalar ve arkadaşlar. sadece görsel amaçlı paylaşmak istedim.
hayvan bağlanan yeri buldum önce daha sonra etrafını araştırınca kayanın üstüne doğru nasıl çıkabilirim diye düşünürken sadece 1 noktadan çıkışın olduğunu gördüm
ve bu noktadan yukarı çıkabilmek için ayak izi şeklinde ayak basmak için basamaklar ve yukarı tutunmak için tutanak şeklinde oyuklar yapılmıştı.
bu yolu takip edince de yukarda yuvarlak oymalar ve çok eski zamanlarda tahrip edilmiş kırılmış mezara ulaşılıyor.. ( mezarın görüntüsü eskiden daha bir belli olmaktaymış ama giden gelen heryerini kırmış..)

hayvanın bağlandığı kayadaki oyuk
Resim

Resim

bu sunağın hemen üst kısmına çıkılacak yerde ayakları koyabilmek için yerler kırmızı ile işaretli

Resim

alttaki resimde yukarı çıkabilmek için basamaklara basarken elle tutulmak için yapılmış oyuklar

Resim

altta yukarı çıkınca mezarın yyanında 1 adet koltuğa benzer yuvarlak oyma var

Resim

Resim

ve hemen koltuğa benzer yuvarlak oymanın bulunduğu kayada diğer bir oyma aşağıda görülmekte

Resim

VEEE.. kırılmış darmadağın olmuş kayadan tekne şeklinde mezar

Resim

Resim

SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: sunak yeri ve mezara gidiş

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 20 Ağu 2011, 04:44

s.a. bi tane olmaz araştırmanı genişletseydin biraz ...yine de güzel paylaşım için :tsk
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2011, 08:46

S.A,
son iki resim için diyorum... orada açılmış mezar izi yok... kayanın bir yüzeyinde traşlanma yapılmış ama mezar görüntüsü yok... kırılmış olduğunu varsaysak bile durum aynı.... çok daha detaylı araştırma yaptığında birtakım emarelere ulaşman yüksektir....paylaşım için teşekkürler...
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 20 Ağu 2011, 19:57

HayatAğacı yazdı:S.A,
son iki resim için diyorum... orada açılmış mezar izi yok... kayanın bir yüzeyinde traşlanma yapılmış ama mezar görüntüsü yok... kırılmış olduğunu varsaysak bile durum aynı.... çok daha detaylı araştırma yaptığında birtakım emarelere ulaşman yüksektir....paylaşım için teşekkürler...

haklısın ustam ama buradaki yaşlıların söylediği bu kaya daha önce küvete benzer şekildeymiş. son halini ben de birşeye benzetemedim.. yukarda kırılmış dağıtılmış diye belirtmiştim.
SAYGILAR
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2011, 21:14

farkındayım kardeş, sondan birinci resimde bir ucu sivri durmakta,kırılan tarafıda kapatırsak üçgen bir követi andırır... dikdörtgen oyma bir hali yok... başka amaçlı kullanılmış olabilir....

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 20 Ağu 2011, 21:39

peki ustam burda koltuk şeklinde yuvarlak oyma gibi olanın özel biranlamı var mıdır acaba?
ve oraya çıkmak için özel basamaklarda yapılmış? doğrusunu öğrenelim ki tekrar bunun gibi şeylerle karşılaştığımızda ona göre araştırmalarımızı yapalım
SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 20 Ağu 2011, 21:51

basamak gibi yerden yukarı çıkınca düzlüğemi ulaşıyorsun... düzlük varsa ne kadar alanı kapsamakta.... sondan 3 ve 4. resimler yukarı çıkıncamı görülmekte!!

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 21 Ağu 2011, 19:46

basamaklardan sonra kayanın üstünde 10 metreye 10 metre gibi bir düzlük var ve bahsettiğiniz resimler o düzlükte bulunmakta ustam.
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 21 Ağu 2011, 20:00

düzlüğü uzaktan bir görseydik.... sondan dördüncü resimdeki oyma havaya bakmamakta sanırım..havaya bakmayan mezar oymaları özellikle kaya mezar oymaları, kare, dikdörtgen, mihrap gibi oymalar olmaktadır.... sondan 4. resim farklı....onun hakkında direk şudur diyemeyeceğim... sondan 3. resimdeki yuvarlak oyma ise eğer yüzyılların geçmesiyle deforme olmuş bir oyma ise mezar ayinlerinin yapıldığı sunak oymalarından.... orada mezar veya mezarlıkmı var bilmiyoruz ama mezar veya mezarlık için farklı bölgeler seçilir...mezarlık varsa geniş bir alan tesbit edilir oraya mezarlar defnedilir... mezar varsa daha dar bir alan ve daha yakında olmalıdır diye düşünüyorum.... dik kayalardan traşlanmış yüzey varsa araştır..yoksa düzlük alanda var olan araziden farklı emareler aramalısın....mıcır, tümsek, çökek, kuruyan bölgeler gibi...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 21 Ağu 2011, 21:49

daha önceden çevrenin fotolarını öylesine çekmiştim.
uzaktan görüntü olarak şimdilik bu resim var
basamaklardan tırmandıktan sonra çıkılan düzlükkırmızı ile çevirdiğim alan

Resim

SAYGILARIMLA
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 21 Ağu 2011, 22:14

evet, emare aramalısın... bu kayalık cinsini iyi biliyorum... tortul kayaç cinsi olduğıundan erimeye, aşınmaya çok meyilli... sanırım mekanda aynı mekan...daha önce görmüştüm bu resimi.... yer çok dar.... bakacak yerlere bak yoksa emare fazla kafa yorma bence...saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen türkiş » 22 Ağu 2011, 01:20

o at baglama dedıgın yer varya o cevrede mezarın bırı olacak.ve o ayak koyma yerlerı ve el tutma yerlerıde mezar işaretlerıdır.ve yukardakı oturak gıbı dedıgın yerde o oymanın resme gore sag tarafında murc izi var mezarı oda mezardır.ve sag taraftadır.ve onun alt tarafındakı oymanında sol tarafında murç izi vardır onunda mezarı sol tarafındadır.ustalarında dedıgı gıbı burası mezarlarla dolu.o açılmış dedıgın yer mezar degıl.ve o delıgın agzı nereye bakıyor baktıgı yerde ınceleme yap.
Kullanıcı avatarı
türkiş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Ağu 2011, 11:16

türkiş yazdı:o at baglama dedıgın yer varya o cevrede mezarın bırı olacak.ve o ayak koyma yerlerı ve el tutma yerlerıde mezar işaretlerıdır.ve yukardakı oturak gıbı dedıgın yerde o oymanın resme gore sag tarafında murc izi var mezarı oda mezardır.ve sag taraftadır.ve onun alt tarafındakı oymanında sol tarafında murç izi vardır onunda mezarı sol tarafındadır.ustalarında dedıgı gıbı burası mezarlarla dolu.o açılmış dedıgın yer mezar degıl.ve o delıgın agzı nereye bakıyor baktıgı yerde ınceleme yap.

arkadaşım, resim sahibide tecrübeli bir kardeşimiz burada da tecrübeli insanlar var.... ayakları basan yorumlarda bulun.. yazdıklarınız falcılıktan öte gitmeyecek ütopilerdir.... bana burada bir tane kaya mezarının yerini çizin ve işte burası kaya mezar veya mezar deyin.... siz onlarca mezar saydınız...ben hepsinin yerini itemiyorum, bana bir tanesinin yerini gösterin...!!

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen türkiş » 22 Ağu 2011, 11:48

arkadasınız sadece işaretlerı fotolamış hıç etrafını cekmemışkı çekmış olsaydı elbettekı gosterecektım .yınede cektın göstereyım mezar yerlerını.benım yazdıklarımda falcılık degıl.ben falcı degılım.ve bu tıp mezarları basıtce bulurum. normalde hıç ılgılenmem cunku bu tıp mezarlardan fazla bır sey cıkmaz.özellıkle para işaretlerıyle ılgılenırım.hayat agacı sana bır sey dıyecem ıster falcı de ıster hayal perest de ne dersen de ama öncelıkle mantıklı duşun öle de.bana de şimdıye kadar gördugun veya sahıt olduggun hış para kasasın gördunmu.içindekı paraları gördunmu.mezarlardan bahsetmıyorum.paralardan bahsedıyorum.para dedıgımde bronz gumuş bakır degıl.altından bahsedıyorum.ve bunu koyan kışılerde öle mezarların içine koymadılar özenle yaptıkları yerlere koydular ve bunlarında işaretlerı farklıdır.işte bende bu işaretler sunlar dedıgım zaman adımız falcılıga çıkıyor.önemlı degıl benım için sızlere ters gelebılır.ama benbıldıgımden sızlerde faydalanın dıyorum ama.almayız bız ıstemeyız dıyorsunuz zorla degılkı.bızde buranın mezar sıstemıne uyarız nolacakkı.paralar yatadursun yerde beklı ılerde torunlar alırlar.ama onlarda mezarlarla ılgılenırlerse oda boş.benım yazdıklarım yorumlardan ısteyen alır ıstemeyen almaz hayat agacı.ama dıyorsanızkı senın yorumlarınız bıze ters bızım mısyonumuzdan gıdeceksın dersenızkı bende bu mısyona uymam.herkes fıkrını ve yoruumunu mantıklı sekılde yapar.saglıcakla kalasınız
Kullanıcı avatarı
türkiş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Ağu 2011, 12:09

S.A,
türkiş bu forumun belli bir seviyesi var.... ayakları yere basan her türlü yoruma açığız...yukarıda sizin onlarca mezar diyorsunuz ve yerlerinide santimi santimine söylüyorsunuz... bir tane işaretleyin deyince resim yok diyorsunuz... önce resim isteyin sonra var veya yok deyin... ve işaretleyerek konu sahibine sunum yapın... madem santimi santimine mezar var dediğiniz yerlerin resimleri yok ve görmeden hemen yanıbaşında mezar var dediniz, önce yanı başında ne var resim isteyin sonra ne yazılacaksa yazın...... görmeden mezar ve mezarlar var dememiz ve bunda da kesin olarak söylemeniz falcılıktır... sonuçta göremediğiniz yerlek hahhıkda kensin vari konuşmanız falcılıktır.... ya bizler bu işi bilmiyoruz, yada sen bu işi bilmiyorsun....

para kasası dediğiniz konusuna gelince, ben görmedim, siz resimleri atında görelim? madem gördünüz çil çil altınları ellediniz... para kasası nerde olurmuş ve ne şekilde olurmuş öğretin bizlere?

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen izsürücü » 22 Ağu 2011, 19:10

arkadaşım 1.resimde at bağlamaya bakarken görünen toprağın altında kaya mezarı veya mezar odası olabilir?

S.a.hayatağacı arkadaşım işarete bakan bir ustanın ilaki çevre resmi istemeden,yorum yapmasını neden eleştiryorsunuz ve bunu falcılığa bağlıyorsunuz.? bunu anlamış değilim,otlar,çimenler değil,yapılan işaret insanı bir yerelere yönlendirir.
bende işaretten çok,çevre resmi isteyen bir ustaya sorarım?? acaba çevreye bakan gözlerinizde;GPR mi var veya pc nizde resime bakarken yer altını gösteren cihazmı bağlıdır.
saklanan gömü noktasını bulmak;otlara,çimenlere,ve mucurlara kaldıysa ???....konu sahiplerinin,işi yaşdır.
her şeyin anlaşılması adına bu konuda çok yazacak daha çok şey var.imamın eli kulağında kısa kesiyorum.
Ramazan aynınız mubarek olsun
hayatağacı arkadaşım bu sizinle alaklı değil,genelleme yaparak yazdım.cevap versenizde vermesinizde olur.selamlar
Kullanıcı avatarı
izsürücü
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Ağu 2011, 21:36

izsürücü yazdı:arkadaşım 1.resimde at bağlamaya bakarken görünen toprağın altında kaya mezarı veya mezar odası olabilir?

S.a.hayatağacı arkadaşım işarete bakan bir ustanın ilaki çevre resmi istemeden,yorum yapmasını neden eleştiryorsunuz ve bunu falcılığa bağlıyorsunuz.? bunu anlamış değilim,otlar,çimenler değil,yapılan işaret insanı bir yerelere yönlendirir.
bende işaretten çok,çevre resmi isteyen bir ustaya sorarım?? acaba çevreye bakan gözlerinizde;GPR mi var veya pc nizde resime bakarken yer altını gösteren cihazmı bağlıdır.
saklanan gömü noktasını bulmak;otlara,çimenlere,ve mucurlara kaldıysa ???....konu sahiplerinin,işi yaşdır.
her şeyin anlaşılması adına bu konuda çok yazacak daha çok şey var.imamın eli kulağında kısa kesiyorum.
Ramazan aynınız mubarek olsun
hayatağacı arkadaşım bu sizinle alaklı değil,genelleme yaparak yazdım.cevap versenizde vermesinizde olur.selamlar

izsürücü at bağlama diye konu sahibi yazdı biri çıktı mezar dedi... sizde çıkmışsınız kaya mezar diyorsunuz... kaya mezar nedir bir kere!! kimlere yapılır ve sembolleri nelerdir? kaya mezarından bahsediyoruz... senide tanıyorum... bu siteden uzaklaştırılanlarıda tanıyorum...

sizin sorununuz kim ne resim yollarsa yollasın,ister doğal oluşum olsun, ister olmasın, onu işaret diye kabul etmeniz ve kel tepe, kör tepe,kızıl tepe, patika, üç ağaç gibi aslı olmayacak ütopilerle falcılık yapmanızdır.... konu sahibi doğal oluşumu fotolar siz yanında mezar, hemen altında mezar diyerek yanını veya altını görmesenizde yorumda bulunursunuz...
yukardaki resimde de kaya mezarı dediğiniz görüntüye ve kaya cinsine bakın bir kere.... en azından yüzlerce açılmış kaya mezarlarını inceleyinizde sembolleri nelerdir öğrenmeye çalışınız... şu görüntüden hemen altında kaya mezar demeniz belki bir kaç bilmeyen defineci kardeşimi inandırabilirsiniz, ama biraz tecrübe kazanmış ve arkeolojiden anlayan kimse sizin bu görüntüye hemen altında kaya mezar var demenize inanmaz...sadece güler.... burası falcılık yeri değil.... hiçbir falcıda barınamaz zaten....

bir yerde kaya mezar var diyebilmek için orada kaya mezar sembollerinden veya emarelerinden mutlaka olmalıdır.... öyle önüne gelen resme kaya mezar dersen kendini kandırmaktan öte gidemezsin.... yukarıda da kaya mezarla ilgili sembol yok...öncelikle kaya mezarının ne olduğunu öğrenmelisin ve kimler için yapıldığını öğrenmelisin.... sonra yüzlerce açılmış kaya mezarlarının sembolleri neler olmalıdır, açılmış örnelerine bakarak onu öğrenmelisin... böylece bir forumda yorum yapmaya başladığında ayakları yere basan yorumların olsun, bilmeyen insalar değil, öncelikle bilen insanlar seni takdir etsin....

niyetinizin kötü olmadığı düşüncesindeyim ama yorumlarınız arkeoloji ilmine paralel olmalıdır.... bu forum farklıdır, hemde ummadığınız kadar farklı bir forumdur... kıymetimizi bilen biliyor, bilmeyen ise bu foruma uğramaması ve faydalanmaması en büyük arzumdur.... saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 22 Ağu 2011, 21:50

hayat ağacı ustam tamamdır. fazla sürtüşmeye gerek yok bu kadar muaallakta olacağını bilseydim koymazdım konuyu buraya..
olmazsa konuyu kilitleyin fazla tartışmaya gerek yok. ben 1 2 gün içinde detaylı foto yapacam. şu anda yapamıyorum çünkü etrafının çalılarını temizliyom. karşıdan foto yapınca çalı çırpıdan başka birşey görünmüyor. etrafını biraz temizleyip fotolayacağım, çünkü orda kayada kapıya benzer birşeyin olduğunu söylediler burdaki köylü arkadaşlar ama dedikleri yere çaalılardan girilmiyor.
SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 22 Ağu 2011, 22:09

malianna yazdı:hayat ağacı ustam tamamdır. fazla sürtüşmeye gerek yok bu kadar muaallakta olacağını bilseydim koymazdım konuyu buraya..
olmazsa konuyu kilitleyin fazla tartışmaya gerek yok. ben 1 2 gün içinde detaylı foto yapacam. şu anda yapamıyorum çünkü etrafının çalılarını temizliyom. karşıdan foto yapınca çalı çırpıdan başka birşey görünmüyor. etrafını biraz temizleyip fotolayacağım, çünkü orda kayada kapıya benzer birşeyin olduğunu söylediler burdaki köylü arkadaşlar ama dedikleri yere çaalılardan girilmiyor.
SAYGILAR

malianna, defineci forumlarında devamlı gezen ve bazı forumlarda yöneticilik yapan falcılar var...ben onları biliyorum, yorumlarınıda biliyorum, yazı üslüplarınıda biliyorum.... ara ara bu forumada böyle sarkıntılığa geliyorlar... zanadiyorlar bu forumda da herkaz cahil ve kendi yazdıklarına herkez ağzı açık kalarak alkışlayacaklar... çünkü yöneticilik yaptıkları forumlarda bunları bu şekilde alıkşlıyorlar... O hızla böyle bu forumada sarkmalar oluyor... bizler herkez paylaşımda bulunsun istiyoz...ama bu falcılara asla tahammülüm yok.... onlarcasını yasakladım ama değişik nicklerde geliyorlar... birini banladığımda onun hangi nickle geldiğinibiliyorum... izsürücü yü 2 veya 3 kere banlamama rağmen izsürücü olarak tekrar geldi... bu kadarda arsızlar işte.... bir insan kovulmuşsa bir yerden daha oraya asla gitmez... bunlar tam tersini yapıyorlar....

konuyu kilitlemeye gerek yok... herkes görsün okusun...saygılarımla. ;)

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 22 Ağu 2011, 22:13

:perpekt :perpekt :perpekt
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 14 Eki 2011, 23:45

Resim

gittiğimde ve resimlerken farketmediğim ama resimlere bakarken dikkatimi çekti yerine gittim haç var işaretlediğim yerde
SAYGILAR
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 14 Eki 2011, 23:51

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 14 Eki 2011, 23:54

:tsk :tsk
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen malianna » 14 Eki 2011, 23:55

yakından fotolayacam ustam tekrar bi bakalım birlikte.. neden derseniz yanından da bakınca etrafı kararmış ve hac a benettiğim yer açık renkli
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 15 Eki 2011, 00:00

malianna yazdı:yakından fotolayacam ustam tekrar bi bakalım birlikte.. neden derseniz yanından da bakınca etrafı kararmış ve hac a benettiğim yer açık renkli

inşallah kardeş... yakından fotola sen bakarız inşallah.... ben pc de bayağı bir yakınlaştırdım işçilik göremedim... sizlerinde daha iyi görmesi için arka planı ışıklandırma yaptım....aşağıdakide arka plan ışıklandırmadan olduğu gibi yüklüyorum....saygılarımla.

Resim

Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Sonraki

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir