Yardım!!

apexsi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Yardım!!

Mesaj gönderen apexsi » 05 Ağu 2010, 13:13

bu yörede böyle taşlar yok bu taşlara kum taşı diolar bide bazı taşlar bıçak bileme taşları gibi sert bu taşları buraya taşımışlar

apexsi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen apexsi » 05 Ağu 2010, 13:21

solmaz yazdı:Bilgi paylaşımınız tamamen bir Timülüsün son katmanları.ancak tek teredüt oluşturan kalebodur benzetmesi katmanınız burda olmaması gerekir.
SİZE VİDEO ATIOM AMA BİTÜRLÜ ulaşmıyor

apexsi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen apexsi » 05 Ağu 2010, 13:24

apexsi yazdı:
solmaz yazdı:Bilgi paylaşımınız tamamen bir Timülüsün son katmanları.ancak tek teredüt oluşturan kalebodur benzetmesi katmanınız burda olmaması gerekir.
SİZE VİDEO ATIOM AMA BİTÜRLÜ ulaşmıyor
msn yazsanızda hemen yollasam viooyu

Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen PANORMOS » 05 Ağu 2010, 21:22

KARDEŞ BENİNDE BI KONUYA YORMUM VAR AMA VİDEO GÖRSEK DAHA İYİ HATTA RESİM AMA BENCE UZAK DUR YANLŞ YOLDASIN, benim görüşüm bu gibi yerlrde kaçk kazı vs yapmayın kendinizi düşünmüyorsanız yakınlarınızı düşünün.
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...

apexsi
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen apexsi » 07 Ağu 2010, 16:25

ya zaten kazmıyoruz 2 ay oldu uğramadım bile ama merak ediyorum ne olabilir diye

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 07 Ağu 2010, 16:28

HayatAğacı yazdı:
apexsi yazdı:slm benim sizden ricam aynı tümülüs 4 metre indik kenarından ve 8 kat taş örülü
taşlar kalınlık120 snt denişlik 80 snt boy 140st ve bu kayalar yan yana aralıklı 4 adet büyük taşların en üst seviyeyesinden sirayla aynen kalebodur gibi dizili 30x30 ebat 80 veya 10 santim kalınlığında taşlar kaldırdık bu kalebodur gibbi taşların altı 3 santim beyaz kil serili onun altı yine aynı kale bodur
büyük kayalae üst üste 3 adet ve hepsinin arası dediğim gibi kale bodur döşenmiş
acaba ne olabilir giriş bulamıoz
burası ırmağa 50 adım
yamaç bir yer

kardeş anlattığınız ihata duvarıdır..... tümülüs odasının bir dış koruma katmanı olur, birde ihata duvarı olurki bu her tümülüsde karşımıza çıkmaz... şu an ihata duvarına denk gelinmiş ve bu duvarı delip sonra çıkan katmanlarıda aşıp odaya ulaşılır......

burada önemli olan ihata duvarını ortalatmaktır...aynı şekilde ilk girildiği andan itibaren merkezi saptırmamaktır....yapılan yanlışların en büyüğü merkezden kayılmasıdır.....

apexsi yazdı:ya zaten kazmıyoruz 2 ay oldu uğramadım bile ama merak ediyorum ne olabilir diye

yukarıda yazmıştım ney olduğu hakkında.....amaç ebetteki bilgşlenmek ve bilgi paylaşımında bulunmak....fotolarsanız daha isabetleri yorumlarda alırsınız....saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

baHİra
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen baHİra » 28 Oca 2011, 18:33

:tsk
Eğer nefesi alıpta geri veriyorsak hiç bir şey bizim değildir..

çatal58
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen çatal58 » 25 Şub 2014, 17:19

slm arkadaşlar 5 ayrı nokta üzerine konuşlanmış yığıntılar var.Bu yığıntılar etrafında çok eski yerleşim yerleri var zamanı ve kimlerin yaşadığı belli değil.Bu 5 ayrı nokta tek bir istikamet üzerinde uzun aralıklarla yapılmış,hangisinin üzerine çıkarsanız bir önceki ve bir sonraki noktayı rahat bir şekilde görüyor.Noktaların civarında iki metre uzunluğu bir metre eni mezarlar var.Mezarların etrafı örülü,yüzeye 30-40 cm yakın tabut şeklinde inşaâ edilmiş mezarların altında büyük taşlar var.Birçoğu açılmış.Bu yığıntılar mezarlarımı işaret ediyor yoksa tümülüs olabilirmi hepsi hakim noktalarda.iki tanesi sert kayalıkların üzerinde ve küçük büyük taşlarla yığılmış tepeler altı kaya mezarı var mı olabilir mi cavabınızı ivedi bir şekilde bekliyorum Şimdiden ilginiz için :tsk

“TÜMÜLÜS GİRİŞLERİNİ BULMA YÖNTEMİ” sayfasına dön