Küçük ve Daha da küçük

Tümülüs Yapıları, Planları, Katmanları, Odaları, Girişleri, Hakkında Bilgi İçeren Bölüm
Kullanıcı avatarı
juba
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Küçük ve Daha da küçük

Mesaj gönderen juba » 23 Haz 2015, 22:36

Selamunaleyküm bir adet büyük ve küçük yığma büyük olan 4 mtreye yakın küçük olan 1mt civarın da yan yanalar aralarında 10 mt kadar mesafe var bu bölgede daha önce açılmışını görmüştüm katmanlar ve boyutlar hemen hemen aynı.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu maskenin altında bir yüz var.Ancak benim değil..Ne altındaki kaslardan daha "ben" dir o yüz ne de altındaki kemiklerden...Bu maskenin altında etten daha fazlası var.
Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez..!

Yapılan tüm yorumlar kesin olmamakla beraber yasal ve izinli kazılar için bilgilendirme amaçlıdır. Kaçak kazılardan uzak duralım!!!

paradox
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Küçük ve Daha da küçük

Mesaj gönderen paradox » 24 Haz 2015, 09:05

Juba hocam yeni keşiflerdesin yine

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Küçük ve Daha da küçük

Mesaj gönderen HayatAğacı » 24 Haz 2015, 09:16

s,a
roma yığmaları, pek kaliteli oda aramamak lazım, oda taşları kaba kesim olması yüksek.... çalışma yapılırken metal bulma cihazı mutlaka olmalı.... dış etek koduna göre mezarın tepesi, dış zemin seviyesinde olur....

ayrıca aşağıdaki taş sanki oda dağıtılmış izlenimi vermekte.... oda derken, odacık deyim yada basit mezar ebatları deyim.... ona göre çalışma yapılmalıdır.

Resim
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“TÜMÜLÜS MEZARLAR” sayfasına dön