Taş Tümülüsler

Tümülüs Yapıları, Planları, Katmanları, Odaları, Girişleri, Hakkında Bilgi İçeren Bölüm
karakan9
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Taş Tümülüsler

Mesaj gönderen karakan9 » 16 May 2013, 01:29

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

merhaba sayın ustalar.yukarıdaki resimlerde görüldüğü üzere birbiri ardına sıralı aralarında üçer metre mesafe olan yığma taşlar mevcut.bunların birinde de bir çalışma yapılmış.incelemelerimde çalışma yapılmış yığmada dikkatimi çeken,taşlar tek çeşit değil.her cinsten taş var.hatta mermer ve kömür parçalarınada rastladım.toprağın bir karış aşağısından taşlar tekrar çıkmaya başlıyor. yön olarak doğu batı yönündeler.300 metre güneyinden dere geçiyor.bölgede truva krallığı ve roma dönemine ait kalıntılar mevcut.acaba burada herhangi bir bulguya rastlanılırmı.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: yığma mezar hakkında

Mesaj gönderen HayatAğacı » 17 May 2013, 10:26

S.A,
kardeş burada sanırım defineciler tarafından kaçak kazı yapılmış.... bizler yorum yaparken, yasal kazı öncesi bilgi akışı ve sadece bilgilenmek amaçlı arazi resimlerine yorum yapıyoruz... yer güzelmiş... uzun zamandır böyle sağlam güzellikler görmüyordum.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

karakan9
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen karakan9 » 18 May 2013, 00:40

haklısın kardeş burada kaçak kazı var maalesef.burası sadece bir örnek.bu bölgede bunun gibi yüzlerce böyle yerler var.maalesef yetkililerimiz bu konuda biraz duyarsız kalıyor.sadece benim bildiğim ayda ortalama bir tane lahit kayboluyor bölgede.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 24 May 2013, 08:40

karakan9 yazdı:haklısın kardeş burada kaçak kazı var maalesef.burası sadece bir örnek.bu bölgede bunun gibi yüzlerce böyle yerler var.maalesef yetkililerimiz bu konuda biraz duyarsız kalıyor.sadece benim bildiğim ayda ortalama bir tane lahit kayboluyor bölgede.
burası için çok kişinin gözü vardır... ben açıklama yaparsam, çok insan saldırır buraya..... uzun zamandır, böylesine harika taş tümülüsler görmemiştim forumda...yerinizin kıymetini bilin... kaçak kazılara müsahama etmeyin... konunuzu sabit başlık olarak işaretledim... saygılarımla.
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

savez
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Taş Tümülüsler

Mesaj gönderen savez » 18 Eki 2013, 12:24

hayat agacı ustam bunun aynısı bir yerim yasal işlem izinleri alıyoruz bu yapıya nasıl işlem yapmalıyız üzerindeki taşlardan sonra kaç mt aşagı inmemiz gerekiyor.Biraz inceledik.üstünden farklı taşları temizledikten sonra daha yumuşak toprak ve buyuk taşlar çıkmaya başladı.konu hakkında eşsiz görüşlerinize ihtiyacım var.

Kullanıcı avatarı
PANORMOS
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: Taş Tümülüsler

Mesaj gönderen PANORMOS » 18 Eki 2013, 23:50

Bu gibi anıt mezarlar için yasal kazı izni verilmez arkadaşım yazarken birbirimizi kandırmayalım... :dede
ASGARİ OKUYAN, ASGARİ ÜCRETE TALİM EDER...

38 yasin
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Taş Tümülüsler

Mesaj gönderen 38 yasin » 11 Şub 2017, 22:36

Ustam resimleri acamiyom

“TÜMÜLÜS MEZARLAR” sayfasına dön