:::::DÖNEM SOYGUNU TÜMÜLÜS:::::

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 18 May 2016, 23:26

Selamun Aleykum
Bu tümülüste soydundan geriye kalan hediyeleri inceledim. Tümülüste bayan objesi ne arar merak ettim. Acaba yanlışmı biliyorum. Tümülüsler erkekleremi yoksa bayanlaradamı olur yoksa erkekli bayanlımı. Ustadan cevap bekliyorum. :gül :toka

Kullanıcı avatarı
cyber-craft
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen cyber-craft » 19 May 2016, 22:20

Sofraz i incelemesi tavsiye ederim. Yer yer bayan ziynetleri çıkmıştır.
Bir elimde silah-Bir elimde KURAN,Geldi diyorlar bak şehitlik sıran,BABAM bile,olsa karşımda duran,Önce VATAN diyorum sonra VATAN ..

Kullanıcı avatarı
Tümülüscü
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Tümülüscü » 19 May 2016, 22:34

1 onlar obje degil eserdir 2 evet lidya soyluları kolye takarlardı 3 ben orada bayana ait bir eser göremedim kolye uçlarını soruyorsanız dedigim gibi kolye çıkması normaldir etek kıkıcak fistan çıkıcak hali yok 4 evet çok soylu bayanlarada nadirde olsa tümülüslere defin ediyorlardı hatta ve hatta ölmeden önce soylu kişi isterse tek bir tümülüste ailecek defnedilmeyi talep edebilirdi kraliyet soylusu oldukları için aynı yere defin edilmeye gerek görülmemiş ve ayrı ayrı tümülüsler inşa edilmiştir biraz araştırın biz sabahlara kadar bu konuları inceliyoruz sizce inceleyin objelere bakıp kalmayın :dede

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 20 May 2016, 21:16

sa, arkaaşımıza bu güzide paylaşımından dolayı teşekkür ediyorum, güzel bir göz ziyafeti, Tolunay kardeşime cevaben, kısave öz olarak, tümülüsler hen bayanlara hem erkeklere hemde bayanlı erkekli olaraak yapılmışlardır...
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 21 May 2016, 00:08

Selamun Aleykum.
Tümülüsçü nikli kardeş.
1- konuşma adabın cok amiyane.
2- moderatör demek usta demek degildir.
3- İnsan bildiğini degil bilmediğini sorar.
4- Ben tek tek yapan gceleri siteye giren bir sahısım. Uygun görmüşler moderatör olarak seçmişler sen olmak istersen seve seve bırakabılırım.
5- Aynı konuşma tarzını başkalarınada yapmamanı tavsiye ederim.
selametle :dede

Kullanıcı avatarı
Tümülüscü
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Tümülüscü » 21 May 2016, 18:47

aleykum selam tolunay-10 ustadım 1 yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim 2 sizleri seviyorum 3 işim espirisindeyiz 4 kral adamsın 5 selametle :) :) :) :) :) :)

Kullanıcı avatarı
TOLUNAY-10
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi
DeFiNeLeRiM YeTKiLiSi

Mesaj gönderen TOLUNAY-10 » 22 May 2016, 00:45

Selamun Aleykum
Yanlış anlaşılma diyosan sorun yok. Arkadaşız dostuz. kolay gelsin selametle.

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 05 Kas 2016, 14:06

emeklerine sağlık kardeş güzel paylaşım :gül
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“TÜMÜLÜS PLANLARI” sayfasına dön