BU İŞARETLERİN ANLAMI NE USTADLAR YARDIM

Tarih, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Definecilik Gibi Faydalı Videoların paylaşıldığı Bölüm
santrfor28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: BU İŞARETLERİN ANLAMI NE USTADLAR YARDIM

Mesaj gönderen santrfor28 » 24 May 2012, 14:40

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 24 May 2012, 16:56

s.a. kardeş siteye hoşgeldin öncelikle...sanırım karadeniz bölgesi daha cok Deşifre Ustanın ilgi alanına giriyor :)) bitki örtüsü çok karışık ...kayaların birbirine gecme ihtimali yok doğal oluşan catlaklar sonucu öyle bir kanıya varmıssınız ...ben ilk basta antik oyunlara benzetteim sıralı oymaları ...ama yinede buranın etrafında 500 metreye kadar olan bölgede hiç yığma felan varmı belki toplu birşeyler olabilir diyecem düşük bi ihtimal ...bahsettiğiniz mezar diye tabir ettiğiniz yer ne kadar uzaklıkta ve yakınlarda eski yerleşim varmı ???
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim

santrfor28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen santrfor28 » 24 May 2012, 22:52

saol usta.kazı çalışması yapılan yer ok yönünde ve ortalama 40 ila 80 mt arası civarında.daha yüksek biraz daha uç ve yüksel biyerde.oranın hemen alt tarafında küp çıkarılmış.toplu mezar bulunmuş ama cesetler eklem yerlerinden kesikmiş katledilmiş.yine o tepenin aşağılarında dağın eteğinde güneye bakan kısmında büyük örülmüş gibi pencere var.kilise veya mahsen girişi olabilirmi.bu bölge rumların eski yerleşim yeriydi.ayrıca o duvarın biraz üst tarafında içi bi tabak gibi oyunmuş kocaman kaya var ve içi 1.5 metre genişliğinde.eskilerin anlatılmasına göre orada yaz kış ateş yakarmış rumlar sani altın eritilmiş biyer bigi.bu konular bölgenin durumunu biraz daha açar ustad.bi yorun getirirmisin

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 25 May 2012, 10:21

kardeş zaten sen olayın tamamını anlattın ...burada mezarlar cıktıysa şüphelendiğiniz yerleri ve bahsettiğiniz kilise ve cevresini fotolarsanız belki bişeyler daha cıkabilir ...tümsek, çökek, toprakla karışmış mıcırlı alanlar ve varsa yığmalar önem arzeder ...saygılar
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...

Resim

santrfor28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen santrfor28 » 25 May 2012, 11:38

SAOL ÜSTAD.YIĞMA DEDİN DİKKATİMİ ÇEKTİ.BU İŞARETLERİN BULUNDUĞU KAYANIN HEMEN ALT TARAFINDA AŞAĞIYA DOĞRU YIĞMA KAYALAR VAR 3 TANE BUNLARIN ALTINDA BİŞEY BULMAK MÜMKÜNMÜ YOKSA ALDATMACAMI*

Kullanıcı avatarı
D E Ş İ F R E 53
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen D E Ş İ F R E 53 » 25 May 2012, 19:19

santrfor28 yazdı:SAOL ÜSTAD.YIĞMA DEDİN DİKKATİMİ ÇEKTİ.BU İŞARETLERİN BULUNDUĞU KAYANIN HEMEN ALT TARAFINDA AŞAĞIYA DOĞRU YIĞMA KAYALAR VAR 3 TANE BUNLARIN ALTINDA BİŞEY BULMAK MÜMKÜNMÜ YOKSA ALDATMACAMI*
Bu tür işaretlerle çok karşılaştım ve bu işaretlerin birçoğunda da yığmalar mevcut...yığmalar'ın içi de boş,boşuna uğraşmanı tavsiye etmem...bu işaretler antik oyun olarakda kullanılmış fakat antik oyun,antik yerleşim yerlerinde ve kesme blok taşlara yapılmıştır...bilgi amaçlı söylüyorum,yığmalarda bişey arama,aldatmaca yapılmış olsada belki birtanesinde dolusuna rastlarsın...arayacaksan yığmadan yığmaya,yarım ay (hilal)şeklinde güneybatı bakan tarafına kazı yapababilirsiniz...18 lt yağ tenekesi büyüklüğünde kesme taşlar size yön verecek...
YAPILAN YORUMLAR KESİN OLMAMAKLA BERABER TESPİT İÇİN ÖN BİLGİ AMAÇLIDIR,LÜTFEN KAÇAK KAZI YAPMIYALIM

santrfor28
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen santrfor28 » 25 May 2012, 22:10

SAOL USTADIM

Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen EsRaReNGiZ » 26 May 2012, 09:48

D E Ş İ F R E 53 yazdı:
santrfor28 yazdı:SAOL ÜSTAD.YIĞMA DEDİN DİKKATİMİ ÇEKTİ.BU İŞARETLERİN BULUNDUĞU KAYANIN HEMEN ALT TARAFINDA AŞAĞIYA DOĞRU YIĞMA KAYALAR VAR 3 TANE BUNLARIN ALTINDA BİŞEY BULMAK MÜMKÜNMÜ YOKSA ALDATMACAMI*
Bu tür işaretlerle çok karşılaştım ve bu işaretlerin birçoğunda da yığmalar mevcut...yığmalar'ın içi de boş,boşuna uğraşmanı tavsiye etmem...bu işaretler antik oyun olarakda kullanılmış fakat antik oyun,antik yerleşim yerlerinde ve kesme blok taşlara yapılmıştır...bilgi amaçlı söylüyorum,yığmalarda bişey arama,aldatmaca yapılmış olsada belki birtanesinde dolusuna rastlarsın...arayacaksan yığmadan yığmaya,yarım ay (hilal)şeklinde güneybatı bakan tarafına kazı yapababilirsiniz...18 lt yağ tenekesi büyüklüğünde kesme taşlar size yön verecek...
:dede :dede

ek olarak eğer ki aldatmaca bir yığma varsa muhakkak önemli bir yığma vardır...saygılar

Resim

“ViDEOLU DEFİNE İŞARETLERİ VE MEZARLARI” sayfasına dön