Selamun aleykum bu oymaları yorumlarmısınız

Türkmen
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Türkmen » 31 Ara 2015, 23:29

S.a kusura bakmayın da bu resimli mesajım bu bölüme nasıl taşındı anlayamadım.Bilen varmı acaba aynı başlıkta iki farklı konu açtıgım içinmi.Yani konu başlıkları aynı ama konular farklı yardımcı olurmusunuz.

anadolu
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen anadolu » 01 Oca 2016, 14:25

Türkmen yazdı:Yukarıdaki ilk ikinci resmin yakından fotosu bu peki bir şeyler ezmek için yapılan oyma böyle pürüzlü mü olur.Bakın oraya yazdım 3 oyma var diye resmi bir zahmet yakınlaştırıp sağındaki ve solundaki küçük oymalarıda görün heralde burda mıcır ezmiyorlardı... :?:
S.a
kardeşim,dün son yorumumu yapmıştım,artık yorum yapmamak sadece izlemek konulardan faydalanmak için misafir gibi gelip gitmeyi düşünmüştüm..
.
ancak bu konuda önceden yorumum var ve müdahil olmuşum yorum yapmışım...
şu yukarıda sizden yaptıgım alıntıyı,bir üçüncü kimse okusa ve olaya vakıf olmasa,yada konunun başı ile ilintileyemese bag kuramasa eger diyecektirki;
..adama yanlan yanlış bilgiler verilmiş....
.aynen böyle düşünecek.
siz bu yorumuda konunun tam getirmişsiniz sonuna bir yakın ve net foto ile kafamıza indirir gözümüze sokar gibi ekleyip yorum yapmışsın...
vede kendin yakın çekimine binaen birde yakınlaştırın şöyle edin böyle edin diyorsun.
o son koydugun tek resmi,elbetteki yakınlaştırmaga bile gerek yoktur,pürüzlü oldugu bu resimde çok nettir,ve oyma aşagı dogru düz inmekte huni şeklinde dışa dogru değil kenar meyili...
ayrıca..
nice sonra mıcırdan bahsetmişsin foto yok.
sunaklardan bahsetmişsin yine çok sonraları.hadi sunaklar önemsiz,enlatımınızdan belliki arada mesafe var...
ama ya mucırlar nerede,bu bölgedemi,buraya yakınmı uzakmı, hiç bilği yok...
napmamızı bekliyorsun falmı açalım,istihareyemi yatalım.
şimdi senin ilk baştan itibaren koydugun resimleri tekrardan bende peşpeşe koyuyorum.başa kakar gibi bir yorumla ekledigin son foto hariç tabiki.
bakalım sen yada bir başka kişi resimleri bu haliyle gördügünde ne diyecek.

Resim

Resim

Resim

Resim

ayrıca bu son ekledigim ilk resimlerinizden olan fotonuzda sagdaki oymaya geniş açıdan bakarsan (bunu bir ot ve kök için kullanılan dibek varsayarsak)sarı içine aldıgım ise sanki az kullanılmış bir dibek gibi durmakta...

Resim

tüm bu yorumlarımıda fotolarınızın altına neden ve niçinleri ile izah etmişim...
olaki siz bir yeni foto eklediginiz ve işin rengi değişti,..ne degişirse degişsin,burada yazılmış olan onca neden ve niçinli gerekçeleri ile açıklanmış öyle her yerde bulunamayacak bilgilere böyle tepeden bakıp sizi yanıltıyormuşuz gibi yaklaşamassınız olaya...
çünki bizim verdigimiz bilgilerde sonuçta oyma çeşitlerine ait bilgilerdir...

.....
bu konu sizindi ,taki buraya açana kadar...siz konuyu buraya açtınız artık miri malıdır..
ve sizin konunuzdan site sakini ve müdavimleride faydalanacaktır..yani siz zannediyorsunuzki bir bir dala basıyoruz.
ama kırk dal oynuyor haberiniz yok,yani bu konu bir kişinin ama paylaşılan bilgiler umumundur..
bu nedenle yorumlarımızı geniş ve külliyatlı açıklıyoruz,ayrıca şu şudur deyipte konunuzu da kapatmıyoruz,,konunuz mütemadiyen işlenmege devam edilebilecek bir konudur...
konunuzun bu kadar geniş bir perspektifte ele alınmasından memnuniyet duymnanız gerekir,şekva etmeniz değil...
aksi halde bizde bilirdik herkes gibi ,ugraşmaga degmez,emek külfet olur ıvır zıvır vsvsvsvs..üzerime alınıp konuya yorum yaptıgımdan da şikayet etmeyin türkmen kardeşim.elbette alınırız üzerimize...üzerimize alınmamızda yine ferdi olmaz olamaz,umumun adına alırız,umumun hakkı için konulara sahip çıkarız..başka sitelerde oldugu gibi ,dogrulugu kendinden menkul ' tecrube ile sabittir arkadaşlar diyen kendince allamelerden degiliz kardeşim.
yada bu bilğinin dogrulugu bende saklıdır gibi ahkam kesenleri bu sitede gördük halada görüyopruz...
hala müzeye teslim ettigi eserler hakkında bu siteye makbuz getirecek kişiler bize borçludurlar,hala getirilmedi hiç bir belge,,,..
yada ben bu sizin begenmediginiz yerden şöyle şöyle malzemeler çıkardım ilk fırsatta fotolayacam diyenler gördük bu sitede ve hala başka niklerle gelmektedirler...
bizden ögrendiklerini bize satmak isteyen hala başka niklerle gelenleri görüyoruzda yinede yerlerini geniş tutuyoruz,umumun hakkı için yutkunuyoruz.site bakir ve hala esen kalsın diye..
lütfen tüm üye arkadaşlar,sitede kıymetkar arkadaşlar halen vardır onların hakkınıda gözetin,belki kendini göstermiyor belki yanlış yönlendirmemek adına onlarda sessiz kalıyordur,,yada ve en önemlisi işte bu gibi durumlarla karşılaşmamak için,yada bir yorumun adına başka bir yorum yazacagı zaman ,önceki yorum sahibinin hışmına ugrayacagım diye yutkunan ve yorum yapmayan bu sitede en az iki üç arkadaşı bizzat biliyorum.ve uzun süredir de buradalar.inanıyorum ki onlar bizlerden her yönü ile birkaç adım öndeler.çünki en azından onlar olur olmadık herşeye (bizim gibi) yorum yapmıyorlar,en azından onların aküsü dolu.bizim aküler sürekli çalıştıklarından arada şarz da edilmediginden onların ki kadar dolu degil....
türkmen kardeşim,yorumcu arkadaşlara fırsat ver,bırak yanılsınlar,bırak söylesinler,bizde çok yutkunduk..
her şey insan kazanmak için uzaklaştırmak için değil.yeterki kalıcı olsunlar bilğilensinler ve başkalarına ışık tutabilsinler.,
biz yutkunmaga gönül rahatlıgı ile devam ederiz.kardeşim bu konu polemik olsun diye yazmadım.amacım senin nezdinde yine tüm siteye gelen arkadaşlarımıza bir ikaz bir bakıoş açısı bir pencere açabilmek..
şimdi tekrardan herkesi Allaha ısmarladık inş.
sag ve selametle huzurla kalın.hakkınızı helal edin.
tekrardan

Türkmen
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen Türkmen » 01 Oca 2016, 18:34

Sayın anadolu ustam dünya malı dünyada kalır inanın sizi rencide etmek istemedim isteyerek.beni yanlış anlamayın her kesin yorumuna sonsuz saygı duyarım.Eyer istemeyerekte olsa sizi kırdıysam veya üzdüysem özür dilerim.Bizimkisi bir heves gidecek bir her kes.Hakkınızı helal edin.Saygılarımla...

“YASAL KAZI PROSEDÖRÜ” sayfasına dön