Bilgisi Olan var mı? Yardımcı Olurmusunuz.

Yeni Üye olan arkadaşlar kendilerini tanıtma ve tanışmak için buraya yazabilirler
iyibirkardeş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Bilgisi Olan var mı? Yardımcı Olurmusunuz.

Mesaj gönderen iyibirkardeş » 07 Haz 2018, 15:11

arkadaşlar Merhaba
bunları ben kendim buludum fakat ne olduklarını bilmiyorum. Herkes bir yorum yapıyor. Gerçekten ne olduğunu,kaç yıllık bilen birisi yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.Resim Resim

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Re: Bilgisi Olan var mı? Yardımcı Olurmusunuz.

Mesaj gönderen HayatAğacı » 07 Haz 2018, 19:23

bunlar yeni arkadaşım...
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

iyibirkardeş
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesaj gönderen iyibirkardeş » 09 Haz 2018, 17:25

Resim net değil o yüzden yeni gibi görünüyor. Daha önce böyle bişey gördünüz mü ?

HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesaj gönderen HayatAğacı » 10 Haz 2018, 10:20

resimlewr gayet net, tutya veya gümüş kaplama üzerine ham kehribar yerleştirilmiş.. görmeme gerek yok, arkeolojik bir durumu yok...
Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

“YENİ ÜYELERİN TANIŞMA FORMU” sayfasına dön