yol yapım çalışmasında ortaya çıkan mezar

Define ve Mezar İşaretlerinin Paylaşıldığı Bölümümüz

yol yapım çalışmasında ortaya çıkan mezar

Mesajgönderen malianna » 05 Nis 2011, 19:39

s.a arkadaşlar
her zamanki gibi iş çıkışı yaptığımız gezilerin birinde bu kareleri fotoğrafladık.
yol yapım çalışmaları esnasında kendiliğinden mezar ortaya çıkmış. (ben çok duyardım ama gerçeğini burada sizinle paylaşmak istedim.. kazı aracı kazınca altınlar dökülmüş falan derlerdi :) )
defineci arkadaşlar içinde güzel bir mezar örneği çünkü yapım aşaması kademe kademe görünüyor

Resim

Resim

Resim
alttaki rsimde katmanları işaretledim. yeşil alanda yani zeminde mezardan çıkmış küller mevcut fotoda görünmüyor, kırmızı ile işaretli kısımda mezarın hemen üstü içeri su sızmasını önlemek amacı ile kil tabaka ile doldurulmuş, mavi kısım normal toprak dolgu ve üzeri sarı kısım da taş yığma

Resim

BİRDE USTALARIMDAN RİCA ETSEM BU AÇIĞA ÇIKMIŞ MEZARIN HEMEN 15 METRE YAKININDADA BURASI VAR. BURASI AÇILMIŞDA MI KAPANMIŞ YOKSA ÇÖKME Mİ MEYDANA GELMİŞ YORUMLAYABİLİR MİSİNİZ???????

Resim

SYAGILARIMLA
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Re: yol yapım çalışmasında ortaya çıkan mezar

Mesajgönderen EsRaReNGiZ » 05 Nis 2011, 19:52

s.a. karşılaştırma yapman güzel ;) ;) bana sorarsan senin düşündüğünü daha önce düşünmüşler kontrol etmişler gibi gördüm bence bişey yok...
Bilki verdiin senindir, insanoğlu karnına tapar, Kişi mezara girdiğinde kalan mal başkasınındır. Kaşgarlı Mahmut

Yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ...
LÜTFEN KAÇAK KAZILARDAN UZAK DURALIM

Resim
Kullanıcı avatarı
EsRaReNGiZ
Yönetici
Yönetici

Mesajgönderen malianna » 05 Nis 2011, 20:03

:tsk :tsk
HAVA BUGÜN GÜNEŞLİYDİ.
TOPRAK KURUMAYA BAŞLADI... :D :D :D :D
Edison’un lambasına hayran kaldılar, anlata anlata bitiremediler.. ALLAH ’ın güneşinden haberleri yok!!
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Mesajgönderen HayatAğacı » 05 Nis 2011, 20:24

S.A
burada mezar emaresi göremedim... ya ören yeri, ya höyük türü bir yere benzemekte... buranın az daha geriden komplesini görebilirsem kesin birşeyler diyebilirim....saygılarımla.
forum-kurallari-t4741.html

Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.
Kullanıcı avatarı
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi

Mesajgönderen malianna » 05 Nis 2011, 20:28

tmm ustam yarın akşama genişş ve ayrıntılı fotoları yaparım.
:tsk
Kullanıcı avatarı
malianna
DEFİNELERİM ÜYESİ
DEFİNELERİM ÜYESİ

Dön RESİMLİ DEFİNE İŞARETLERİ

• { RELATED_TOPICS }
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir