Roma Bronz Yüzükleri_3

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10554
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Roma Bronz Yüzükleri_3

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 Haz 2010, 17:18

ORTAÇAĞ SILVER DÜĞMELERİ. Başyapıtları

Yaklaşık 17-18 yy. İki Ortaçağ içi boş gümüş düğmelerinin Lot. Ustaca ajur telkari yaptı. Bozulmamış. Matserpieces. Yükseklik süspansiyon döngüler dahil: 23mm ve 21mm. Çap: 25mm ve 26mm. Ağırlık: 5,3 gr.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

BRONZ SEAL HALKA w / MARS

Circa 1 - 3 yy. Antik Roma bronz mühür yüzük Mars tasvir dayatmak, savaş tanrısı. Tanrı kask takıyor ve kılıç tutuyor. 19 mm. geniş. ABD boyutu: 5 ½. çap içinde: 16,5 mm. Keçelerin çok eski zamanlarda önemliydi. Bunun gibi Seal halkaları, eski mektup ve paket mum damga mühür kullanılmıştır.
Resim

Resim

Resim

Resim

ROMA CHRISTIAN BRONZ RING

Yaklaşık 1-3 yy. Great antik Roma bronz ayrıntılı bir haç tasvir halkası. Parlak koyu yeşil patina. 28 mm. uzun. ABD boyutu: 9 ½. çapı Inside: 20 mm. Ağırlık: 10,39 gr.
Resim

Resim

Resim

ROMA BRONZ RING

Yaklaşık 1-3 yy. Antik Roma bronz yüzük. Superb. çapı Inside: 19 mm.
Resim

Resim

Resim

ROMA BRONZ RING

Yaklaşık 1-3 yy. Antik Roma bronz yüzük. Superb. çapı Inside: 16 mm.
Resim

Resim

ROMA BRONZ RING

Yaklaşık 1-3 yy. Geniş bant ile Massive antik Roma bronz yüzük. Superb. çap içinde: 18,5 mm. Ağırlık: 7,99 gr.
Resim

Resim

BİZANS BRONZ kutsal emanetlerin saklandığı sandık CROSS

Yaklaşık 9-12. yy. Antik Bizans bronz kutsal emanetlerin saklandığı sandık çapraz. ters bir Orans tasvir ederken yüz yarısında, İsa ve monogram yukarıdaki çarmıhtan gösteriyor. Kutsal emanetlerin saklandığı sandık Crosses bir Saint ya da diğer kutsal nesnenin değerli emanetler tutmak amacıyla edildi. Nice Christian kalıntı. Boyunca süspansiyon döngü: ile 67 mm. Genişlik: 32 mm. Ağırlık: 24 gr.

A kutsal emanetlerin saklandığı sandık (Aynı zamanda bir olarak anılacaktır türbe, yanlamasına dans etmek veya monstrance) Kalıntıları bir taşıyıcısıdır. Bu fiziksel olabilir aziz, giyim kemik parçaları, ya da gibi kalır bazı aziz veya diğer dini figürleri ile ilişkili nesne. reliquaries kullanımı Hıristiyan ritüel önemli bir kısmını 4 yüzyıl hakkında gelen oldu. Reliquaries korunması ve çok sayıda Hristiyan Tanrı tarafından mucizevi güçler sahip olduğunuza inanıyorsanız emanetler, sergileme anlamına gelir sağlamıştır.

Orans uzun kollar ya da dua bedensel tutum, genellikle ayakta olan bir kadın figürü, dirsek yakın vücut kenarlarına ve ellerini yana doğru uzanmış olan ile, avuç içi kadar.
Resim

ROMA GOLD KÜPE

ROMA. Yaklaşık 1-3 yy. Güzel, ustaca altın küpe yaptı. Derin mavi taş bir kazıma dekorasyona sahiptir. Uzunluk: 26 mm. Ağırlık: 1,79 gr
Resim

Resim

Resim

Oyma ELK İLE ROMAN BRONZ taşlı yüzük

ROMA. Yaklaşık 1-3 yy. oval bezel bir elk bilgilerini kazınmış ile Parmak taşlı yüzük. çapı Inside: 18 mm. Kusursuz kalite, parlak koyu yeşil patina. Giyilebilir. Keçelerin çok eski zamanlarda önemliydi. Bunun gibi Seal yüzük, mektup ve paketler üzerine balmumu damga mühür kullanılmıştır.
Resim

Resim

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“Yüzükler” sayfasına dön