Roma Bronz Yüzükleri

Cevapla
HayatAğacı
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
DeFiNeLeRiM MüDaViMLeRi
Mesajlar: 10554
Kayıt: 15 Şub 2010, 12:19

Roma Bronz Yüzükleri

Mesaj gönderen HayatAğacı » 03 Haz 2010, 12:06

Büyük Roma bronz yüzük, Star içinde David Of haç tasvir. Güzel yeşil patina. Yaklaşık 3-4 yy. ABD boyutu: 9. İç çap: 19 mm.

Resim

Resim

___________________________________________________________________________
OLAĞANÜSTÜ ROMAN BRONZ RING

geniş çerçevesi ve derin oyma büyük bir haç dört satır ve merkezinde küçük bir oluşturduğu tasvir heybetli ile Olağanüstü Roma bronz yüzük. Güzel hatta yeşil patina. Yaklaşık 3-4 yy. ABD boyutu: 9 08/01. İç çap: 19 mm. Genişliği çerçevesinin: 19 mm. Ağırlık: 11,3 gr.
Resim

Resim

Resim

Resim

_____________________________________________________________________________


ROMAN BRONZ taşlı yüzük İLGİNÇ

ilginç tasviri bulunan Roma bronz taşlı yüzük, muhtemelen kanatlı bir keçi. Mükemmel ancak kesinlikle farkedilemez kesik grup dışında korunmuş. Yaklaşık 1-3 yy. ABD boyutu: 7. İç çap: 17 mm. 20 mm. karşısındadır.

Resim

Resim

Resim

________________________________________________________________________________

Harika oyma LION VE HORSE İLE HELLENİSTİK taşlı yüzük

Yaklaşık 3-1 yy. büyük oval çerçeve dramatik bir sahne kazınmış ile Helenistik parmak yüzük: aslan saldıran at. parlak yeşil patine ile numune Büyüleyici. Grup antik kesildi. Boyutlar: 23x18 mm. Ağırlık: 6,7 gr. Bunun gibi Seal halkaları, eski mektup ve paket mum damga mühür kullanılmıştır.
Resim

Resim

Resim

_______________________________________________________________________________

Superb ROMAN BRONZ RING

Superb ile kusursuz Roma bronz yüzük. Sanatsal şekli, güzel yeşil patina. Yaklaşık 1-3 yy. ABD boyutu: 10. İç çap: 20 mm. 24 mm. karşısındadır.
Resim

Resim

Resim

______________________________________________________________________________

UNIQUE ORTAÇAĞ KEMER bağlar

dört benzersiz geç Ortaçağ bronz kemer Lot bağlar. Ustaca bükülmüş tel ve çok renkli ve çeşitli küçük cam parçaları değişik çiçek şekillendirme süslenmiş. altın kaplama alanları. Başyapıtları. Yaklaşık 15-17 yy. Boyutlar: 35x10 mm. her
Resim

Resim

_______________________________________________________________________________

OLAĞANÜSTÜ ROMAN BRONZ RING

oyulmuş çerçeve ve bant ile Olağanüstü masif Geç Roma bronz yüzük. bezel üzerinde hakketmek büyük bir yaprak. Güzel hatta yeşil patina. Yaklaşık 3-5 yy. ABD boyutu: 9 ¾. İç çap: 20 mm. 25 mm. karşısındadır. Ağırlık: 10,6 gr.
Resim

Resim

Resim

______________________________________________________________________________

MÜKEMMEL ROMAN BRONZ RING

kazınmış bezel haç ile kusursuz Roma bronz yüzük. Parlak koyu yeşil patina. Yaklaşık 1-3 yy. ABD boyutu: 7 ¾. İç çap: 18 mm. 21 mm. karşısındadır.

Resim

Resim

____________________________________________________________________________

ANTİK BRONZ TAŞI İLE HALKA gümüşlenmiş

Antik bronz şerit ve bir mavi üç yeşilimsi taşlar bir küçük kolye ona bağlı üzerine halka gümüşlenmiş. Tamamen ve öylesine güzel bozulmamış. 17-18 yy. ABD boyutu: 7 ¾. İç çap: 18 mm. 20 mm. karşısındadır

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

________________________________________________________________________________________

Spectacular ROMAN BRONZ RING

süslü çerçeve ve bant heybetli ile Spectacular büyük Roma bronz yüzük. Yaklaşık 3-5 yy. ABD boyutu: 9 ¼. İç çap: 19 mm. 25 mm. karşısındadır. çerçevesinin Boyut: 22x12 mm. Ağırlık: 8,7 gr.

Resim

Resim


Allah'ın sana verdiğinden (O'nun yolunda harcayarak) ahiret yurdunu gözet, ama dünyadan da nasibini unutma! Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de (insanlara) iyilik et. Yeryüzünde bozgunculuğu arzulama. Şüphesiz ki Allah, bozguncuları sevmez.(Kasas 77)

yaptığımız tüm yorumlar, ya yasal Kazı Öncesi araştırlamarı Esas alarak, yada bilgilenmek amaçlı araştırmaları Esas alarak, yapmaktayız ... LÜTFEN !!! kaçak kazılardan uzak duralım.

Cevapla

“Yüzükler” sayfasına dön